۱۳۲ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان صادر شد

به گزارش ایرنا، کلیم الله وثوقی روز  پنجشنبه  در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار مغان به ایرنا افزود: محصولات کشاورزی، انواع شیشه، نئوپان ، انواع بنزین ، سنگ ساختمانی، انواع کاشی، خرما، نمک و پروفیل عمده ترین کالاهای صادر شده ایرانی به خارج از کشور بوده است.

به گفته وی ، صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز بوده است.

وی بیان کرد:  این  مقدار کالا توسط  چهار هزار و ۸۸۶ دستگاه کامیون ایرانی و یک هزارو ۱۲ دستگاه کامیون گرجی،آذری ،روسی،تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان از مرز بیله سوار مغان خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل همچنین اظهار کرد:  در این مدت بیش از ۹۳ هزار تن کالا توسط  چهار هزارو ۴۱۹ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش ۱۳۵ درصدی داشته است.

وی آب معدنی،سیمان ،ام دی اف،گچ،نئوپان ، بیسکویت ،برنج ،پروفیل، نمک وانواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند. 

وثوقی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار در مدت یاد شده ۱۰۰ درصد کاهش یافته است، افزود: عملیات گندزدایی، ضدعفونی و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا  درحال انجام است.

دادلیکو

درباره ی nhjkgfs52893

مطلب پیشنهادی

عرضه مرغ در خارج از شبکه توزیع کشور به حداقل رسیده است

به گزارش ایرنا، جمشید گل‌پور روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی نحوه ثبت اطلاعات گوشت مرغ درسامانه جامع تجارت وسامانه رهگیری …