قرارداد ۸ میلیون یورویی شرکت دانش‌بنیان ایران و ترکیه

به گزارش روز شنبه روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مرضیه شاوردی درباره هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول که در آخرین روزهای خرداد ماه برگزار شد، گفت: در این نمایشگاه که ۲۷ تا ۲۸ خردادماه برگزار شد، پاویون شرکت‌های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور فعال ۲۰ شرکت دانش‌بنیان کشورمان در حوزه‌های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری برپا شد و این شرکت‌ها به ارائه توانمندی‌های خود پرداختند.

وی بابیان اینکه پاویون با حمایت بلاعوض ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، گفت: این رویداد مهم آسیایی ـ اروپایی با حضور وزیر حمل‌ونقل و زیرساخت، رییس انجمن شهر هوشمند و رییس اتحادیه شهرداران ترکیه، همچنین شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول، علی ناظمی، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و کوروش جعفری رایزن اقتصادی سرکنسولگری کشورمان افتتاح شد.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: هدف از برگزاری این پاویون توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان بوده است. صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان در مقایسه با صادرات سایر تولیدات غیرنفتی، ارزش‌افزوده اقتصادی بیشتری دارد و می‌تواند تأثیر شایان توجهی بر ارتقای سطح فناوری سایر بخش‌های مرتبط نیز داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از مسیرهای رشد شرکت‌های توانمند دانش‌بنیان، نگاه به بازارهای صادراتی و در نتیجه کسب آمادگی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ورود و رقابت در این بازارها است.  

شاوردی‌ گفت: برای ورود به بازارهای صادراتی مسیرهای مختلفی مانند عرضه مستقیم محصول به بازار، همکاری‌های فناورانه، راه‌اندازی خط تولید مشترک، سرمایه‌گذاری خارجی و … وجود دارد. حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی یکی از اولین گام‌ها در شناخت بازار خارجی و عرضه مستقیم محصول به این بازارها استو

وی افزود: از این‌رو، صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری علاوه بر برپایی پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه، از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در پاویون نمایشگاه‌های ۱*۴ سوریه با حضور ۳۰ شرکت دانش‌بنیان، نمایشگاه تجهیزات پزشکی اکسپومد ترکیه با حضور ۱۴ شرکت دانش‌بنیان، نمایشگاه اختصاصی ایران در ارمنستان با حضور ۲۳ شرکت دانش‌بنیان و نمایشگاه بیلدکس سوریه با حضور هشت شرکت دانش‌بنیان نیز حمایت کرده است.

شاوردی بازدید نهادهای دولتی و خصوصی خارجی و برگزاری جلسات مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی حاضر در این رویداد را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های نمایشگاه بیان کرد و گفت: پاویون فناورانه ایران با استقبال بازدیدکنندگان و مهمانان ویژه کنگره، شرکت‌های خصوصی، شهرداران و مقامات ترکیه مواجه شد.

وی تصریح کرد: رییس اتحادیه شهرداران ترکیه، شهردار استانبول، معاون وزیر حمل‌ونقل و زیرساخت و یازده شهردار این کشور از جمله بازدیدکنندگان مهم پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان ایران بودند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش‌بنیان ایرانی و شرکت ترکیه‌ای به مبلغ هشت میلیون یورو در محل برگزاری پاویون دانش‌بنیان خبر داد و افزود: قرارداد مذکور در راستای همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان و ترکیه با حضور معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و رایزن اقتصادی سرکنسولگری ایران در استانبول به امضا رسید.

شاوردی یادآور شد: در سه ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۹۵ شرکت دانش‌بنیان با حمایت بلاعوض صندوق در نمایشگاه‌های خارج از کشور حضور داشته‌اند و دستاوردهای صادراتی این شرکت‌ها شامل اعطای نمایندگی فروش، قرارداد همکاری، توافق اولیه برای راه‌اندازی خط تولید و … بسیار مناسب ارزیابی شده است.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با مراجعه به وبگاه توانمندسازی صندوق به نشانی cbd.inif.ir از میزان و نحوه حمایت‌های صندوق از برنامه‌های صادراتی آگاهی یابند.

دادلیکو

درباره ی nhjkgfs52893

مطلب پیشنهادی

عرضه مرغ در خارج از شبکه توزیع کشور به حداقل رسیده است

به گزارش ایرنا، جمشید گل‌پور روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی نحوه ثبت اطلاعات گوشت مرغ درسامانه جامع تجارت وسامانه رهگیری …