افزایش ۳۶ درصدی ارزش پرونده‌های تخلف اصناف در بهار ۱۴۰۰

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اتاق اصناف ایران، «بهنام نیک‌منش» اظهار داشت: اتاق‌های اصناف سراسر کشور در سه ماهه سال جاری، ۹۳۳ هزار و ۳۷۷ بازرسی انجام داده‌اند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۷ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: بازرسی‌های انجام شده طی سه ماهه اول سال گذشته، ۷۳۲ هزار و ۵۱۶ مورد بود که این مقدار در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸، ۶۲۰ هزار و ۱۲۳ مورد بوده است. بنابراین شاهد رشد آمار بازرسی در فصل نخست سه سال متوالی بوده‌ایم.

نیک منش با مقایسه آمار بازرسی‌های سه ماهه نخست امسال با سال ۹۸ تصریح کرد: تعداد پرونده‌های متشکله در سه ماهه نخست سال جاری، ۳۸ هزار و ۴۴۱ مورد و تعداد شکایات دریافتی ۴۵ هزار و ۲۱۳ مورد بوده است که به ترتیب ۲۹ درصد و ۳۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، تخلفات «عدم صدور صورت‌حساب» نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش سه درصدی و تقلب کاهش هفت درصدی داشته است.

به گزارش ایرنا، در سال ۹۹ معادل چهار میلیون و ۳۲۸ هزار و ۱۲۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی انجام داده‌اند که در این میان، ۳۴۶ هزار و ۲۵۲ تخلف کشف و منجر به تشکیل بیش از ۲۸۰ هزار و ۳۲۴ پرونده شد.

دادلیکو

درباره ی nhjkgfs52893

مطلب پیشنهادی

تحقق رشد ۶.۸ برابری تجارت الکترونیکی در ۳ سال گذشته

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حجم معاملات تجارت الکترونیکی در سال ۹۸ از سوی مرکز …